Barcelona ka pësuar humbje 2-1 në shtëpi ndaj Celta Vigos në kuadër të javës së 37-të në La Liga.

Golat për mysafirët i shënoi Santi Mina, ndërsa për katalunasit shënoi Lionel Messi.

Barcelona çuditërisht ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme  6.99, me Celta Vigo që u vlerësua me 6.71.

Santi Mina ia shuan Barcelonës shpresat për titull - Celta Vigo nënshtroi katalunasit në Camp Nou Santi Mina ia shuan Barcelonës shpresat për titull - Celta Vigo nënshtroi katalunasit në Camp Nou

Ylli argjentinas doli të ishte lojtari i ndeshjes, pasi u notua me 9.3.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Nolito me vlerësimin 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: