Messi magjik, Barcelona me hapa të sigurt drejt titullit (Video)

Barcelona nuk ka arritur të befasohet nga skuadra modeste Rayo Vallecano dhe ka shënuar fitore të thellë në udhëtim 5:1.

Kur të ke në ditën më të mirë një lojtar si Messi, atëherë gjithçka bëhet më e lehtë për Barcelonën.

Kampioni aktual i Spanjës nga fillimi tregoi se i dëshiron pikët e plota, kur në minutën e 22-të shënoi mesfushori kroat Ivan Rakitic për 1:0.

Nuk vonoi shumë dhe Lionel Messi arriti ta shënoi golin e parë personal dhe të dytin për Barcelonën në minutën e 23-të.

Me rezultatin 2:0 në të mirë të Barcelonës dhe me një futbollist të përjashtuar të Vallecanos përfundoi pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë, Lionel Messi shënoi golin e dytë personal dhe të tretin për Barcelonën në minutën e 53-të, para se vendasit të ngushtonin epërsinë nëpërmjet Manuchos katër minuta më vonë.

Në minutën e 67-të, vendasit mbetën me nëntë lojtarë në fushë pasi u përjashtua Iturra, ndërsa Luis Suarez dështoi të shënoi nga pika e bardhë.

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi kompletoi het-trikun e tij në minutën e 72-të, ku ky gol ishte i 19-ti në La Liga.

Për rezultatin 5:1 shënoi mesfushori turk Arda Turan, katër minuta para fundit të ndeshjes.

Këhtu pas kësaj fitore, Barcelona vazhdon kryesimin në La Liga me 69 pikë, tetë më shumë se Atletico Madrid dhe 12 më shumë se Real Madridi. /Telegrafi/

Rayo Vallecano Pro 0:1 FC BarcelonaIvan Rakitic (22')

Posted by Telegrafi Sport on 2016-03-03

Rayo 0:2 BarcelonaLeo Messi (24')

Rayo Vallecano 0:3 Barcelona Leo Messi (goli i dyte)

Rayo Vallecano 1:3 Barcelona Manucho ngushton…

Messi kompleton hettrikun ndaj Rayos Rayo Vallecano 1:4 Barcelona

Humbja e penaltisë nga Luis Suarez

Rayo Vallecano 1:5 Barcelona Arda Turan realizon (bie në sexhde në shenjë falënderimi ndaj All-llahut)

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Bayern Munich nuk po gjen trajner të ri, deklarata e fundit e Thomas Tuchel bën ‘lëmsh’ ambientin bavarez

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

"Orari është totalisht i çmendur, kjo që na bëjnë është krim" - Klopp shpërthen ndaj transmetuesve televiziv

Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste, pas shkarkimit nga Birminghami