LAJMI I FUNDIT:

Messi konfirmon planet për të investuar në sport, media dhe teknologji

Messi konfirmon planet për të investuar në sport, media dhe teknologji

Lionel Messi po kalon në investime në teknologji, me yllin argjentinas që po bashkëpunon me drejtuesit e Silicon Valley në një sipërmarrje të re fillestare.

Reklama

Ikona e Paris Saint-Germain dhe Argjentinës është 35 vjeç dhe ka filluar të bashkojë planet për mbylljen e një karriere historike si lojtar.

Kompania e tij Messi Group ka bashkuar forcat me ekspertët e industrisë Razmig Hovaghimian dhe Michael Marquez në një partneritet me Play Time që do të veprojë si një mjet për investimet e superyllit të Amerikës së Jugut në sport, media dhe teknologji në mbarë botën.

Me Play Time – që do të ketë selinë në San Francisko – zbulohet se ata kanë gati një studio lojërash ende në modalitet të fshehtë të quajtur Matchday.com për të nisur përpara finaleve të Kupës së Botës 2022 në Katar, Messi ka thënë për zgjerimin interesat e tij të biznesit larg fushës së futbollit.

“Jam i ngazëllyer për të shtrirë rrënjët tona në Silicon Valley dhe jam i emocionuar që Play Time do të bashkëpunojë me sipërmarrës të guximshëm nga e gjithë bota”.

“Shpresoj që me suksesin e tij, Play Time do të ndihmojë shumë njerëz dhe do të ketë një ndikim pozitiv në botë. Unë besoj në ekipin dhe partnerët tanë për të arritur objektivat tona”, ka thënë Messi.

Play Time ka zbuluar gjithashtu se do të investojë në AC Momento, një treg i kulturës së futbollit që nxjerr në ankand fanella të veshura nga ndeshjet me burim nga klubet dhe lojtarët kryesorë.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë është shumë i përqendruar në angazhimet e tij të lojës tani për tani, pasi PSG kërkon të ndjekë titujt e Ligue 1 dhe Ligën e Kampionëve, ndërsa Argjentina po përgatitet për një tjetër trofe të Kupës së Botës në nëntor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Nga Ibrahimovic te Toure dhe Gotze, lojtarët që dështuan nën drejtimin e Pep Guardiolës

Nga Ibrahimovic te Toure dhe Gotze, lojtarët që dështuan nën drejtimin e Pep Guardiolës

Ndërkombëtare
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Kalo në kategori