LAJMI I FUNDIT:

Silicon Valley

22 Artikuj

Bankat amerikane rrisin kufirin e borxhit për 25 për qind për të zbutur pasojat e falimentimeve

Bankat amerikane rrisin kufirin e borxhit për 25 për qind për të zbutur pasojat e falimentimeve

Botë
Falimenton banka amerikane First Republic, asetet merren në menaxhim nga JP Morgan

Falimenton banka amerikane First Republic, asetet merren në menaxhim nga JP Morgan

Botë
Kolapsi financiar i Credit Suisse, brenda tre muajve ishin tërhequr mbi 60 miliardë euro

Kolapsi financiar i Credit Suisse, brenda tre muajve ishin tërhequr mbi 60 miliardë euro

Botë
Paralajmëron shefi i JPMorgan: Kriza bankare amerikane ende nuk ka përfunduar

Paralajmëron shefi i JPMorgan: Kriza bankare amerikane ende nuk ka përfunduar

Botë
Sekretarja e Thesarit: Sistemi bankar amerikan është i shëndetshëm, situata po stabilizohet

Sekretarja e Thesarit: Sistemi bankar amerikan është i shëndetshëm, situata po stabilizohet

Botë
Falimentimi i Silicon Valley Bank, amerikanët kundër shpëtimit të institucioneve financiare me paratë e taksapaguesve

Falimentimi i Silicon Valley Bank, amerikanët kundër shpëtimit të institucioneve financiare me paratë e taksapaguesve

Botë
Rezerva Federale kritikohet për mungesën e vëmendjes përpara falimentimit të Silicon Valley Bank

Rezerva Federale kritikohet për mungesën e vëmendjes përpara falimentimit të Silicon Valley Bank

Botë
SHBA-ja merr masa për të shmangur pasojat financiare pas falimentimit të Silicon Valley Bank

SHBA-ja merr masa për të shmangur pasojat financiare pas falimentimit të Silicon Valley Bank

Botë
Silicon Valley Bank: Pse kolapsoi dhe a është ky fillimi i një krize bankare?

Silicon Valley Bank: Pse kolapsoi dhe a është ky fillimi i një krize bankare?

Botë
Dega britanike e Silicon Valley Bank blihet për vetëm 1 paund nga HSCB-ja

Dega britanike e Silicon Valley Bank blihet për vetëm 1 paund nga HSCB-ja

Botë
Falimentimi i Bankës Silicon Valley, çfarë pritet të ndodhë me konsumatorët ku shumica ishin biznese ‘startup’ të teknologjisë

Falimentimi i Bankës Silicon Valley, çfarë pritet të ndodhë me konsumatorët ku shumica ishin biznese ‘startup’ të teknologjisë

Botë
Pas falimentimit, Musk thotë se do ta blinte bankën “Silicon Valley” dhe do ta bënte digjitale

Pas falimentimit, Musk thotë se do ta blinte bankën “Silicon Valley” dhe do ta bënte digjitale

Botë
Falimenton një nga bankat më të mëdha në SHBA

Falimenton një nga bankat më të mëdha në SHBA

Botë
Epilogu i një prej mashtrimeve më të mëdha në histori, rrëfimi i miliarderes amerikane të cilën mund ta pret burgu

Epilogu i një prej mashtrimeve më të mëdha në histori, rrëfimi i miliarderes amerikane të cilën mund ta pret burgu

Amerika
Messi konfirmon planet për të investuar në sport, media dhe teknologji

Messi konfirmon planet për të investuar në sport, media dhe teknologji

Ligue 1
Kurti viziton kompaninë LinkedIn në SHBA, i fton të investojnë në Kosovë

Kurti viziton kompaninë LinkedIn në SHBA, i fton të investojnë në Kosovë

Biznes
Inxhinieret e sigurisë kibernetike nga Kosova në Silicon Valley

Inxhinieret e sigurisë kibernetike nga Kosova në Silicon Valley

Lajme Teknologji
2020 ishte viti i brishtë i teknologjisë

2020 ishte viti i brishtë i teknologjisë

Lajme Teknologji
Elon Musk lë Kaliforninë për Teksasin, mijëra tjerë braktisin këtë vend

Elon Musk lë Kaliforninë për Teksasin, mijëra tjerë braktisin këtë vend

Botë
Rrjetet sociale mund të grumbullojnë të dhëna private edhe prej atyre që nuk kanë hapur llogari

Rrjetet sociale mund të grumbullojnë të dhëna private edhe prej atyre që nuk kanë hapur llogari

Media Sociale
Perandoria informatike amerikane në sprovën kineze

Perandoria informatike amerikane në sprovën kineze

Nga Bota
Qeveria filipineze do të lejojë bizneset e kriptovalutave

Qeveria filipineze do të lejojë bizneset e kriptovalutave

Financa