LAJMI I FUNDIT:

Dega britanike e Silicon Valley Bank blihet për vetëm 1 paund nga HSCB-ja

Dega britanike e Silicon Valley Bank blihet për vetëm 1 paund nga HSCB-ja

Është arritur marrëveshja që HSBC të blejë degën e Silicon Valley Bank në Britani të Madhe (SVB UK).

Reklama

HSBC-ja tha se kishte blerë filialin britanik të SVB-së për vetëm 1 paund [1.13 euro], përcjell Telegrafi.

Siç njofton qeveria britanike, klientët dhe bizneset që kanë para të depozituara në SVB UK do të jenë në gjendje të kenë qasje në shërbimet e kësaj banke.

Ndërsa, Thesari britanik theksoi se marrëveshja me HSBC-në nuk përfshinte pagesa nga taksapaguesit.

Falimentimi i Bankës Silicon Valley, çfarë pritet të ndodhë me konsumatorët ku shumica ishin biznese 'startup' të teknologjisë
Lexo po ashtu Falimentimi i Bankës Silicon Valley, çfarë pritet të ndodhë me konsumatorët ku shumica ishin biznese 'startup' të teknologjisë

Marrëveshja vjen pasi SVB – e specializuar në kreditimin e kompanive të teknologjisë – dështoi në SHBA, që është falimentimi më i madh i një banke amerikane që nga kriza financiare e viteve 2008-2009.

Falimentimi i kësaj banke shkaktoi valë tronditëse në të gjithë industrinë e teknologjisë, me një ndikim të mundshëm që mund të kishte te bizneset. /Deutsche Welle/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Epidamn
Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate EXPO
BERZH dhe ENEF II financojnë Ujë Rugove me 6 milionë Euro për linjat e reja prodhuese

BERZH dhe ENEF II financojnë Ujë Rugove me 6 milionë Euro për linjat e reja prodhuese

Korporata Rugove
Loja që po bën të gjithë të marrin pjesë

Loja që po bën të gjithë të marrin pjesë

Petrol Company
Ejani festojmë bashkë ditëlindjen e parë të Vitaland – Sot krejt kemi me u kënaq

Ejani festojmë bashkë ditëlindjen e parë të Vitaland – Sot krejt kemi me u kënaq

Vitaland
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Kalo në kategori