LAJMI I FUNDIT:

Messi barazon rekordin e madh të Peles për golat e shënuar për një skuadër të vetme

Messi barazon rekordin e madh të Peles për golat e shënuar për një skuadër të vetme

Lionel Messi ka barazuar një rekord të madh të legjendës braziliane, Pele, sa i përket golave të shënuar për vetëm një skuadër.

Reklama

Barcelona nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 ndaj Valencias në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në La Liga.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lionel Messi (45+) dhe Ronald Araujo (52’) për vendasit, ndërsa Mouctar Diakhaby (29’) dhe Maximiliano Gomez (69’) për mysafirët.

Barcelona nuk arrin të fitojë, barazon me Valencian
Lexo po ashtu Barcelona nuk arrin të fitojë, barazon me Valencian

Edhe përkundër barazimit, goli i Messit ka peshën e një rekordi të madh, i cili mbahej për shumë vite nga legjenda Pele.

Messi tashmë ka barazuar rekordin e Peles për gola të shënuar për një skuadër të vetme.

Ylli argjentinas ka shënuar 643 gola për Barcelonën, ndërsa Pele i kishte shënuar me Santos

Goli i Messit erdhi nga loja me kokë, pas një topi të kthyer nga portieri pas pritjes së penalltisë së argjentinasit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Reece James ndëshkohet rëndë nga federata e Anglisë

Reece James ndëshkohet rëndë nga federata e Anglisë

Premier League

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Çfarë është duke ndodhur me Alcantaran?

Çfarë është duke ndodhur me Alcantaran?

Premier League
Kalo në kategori