LAJMI I FUNDIT:

Mësohet data kur do të përcaktohet përfundimisht e ardhmja e Xavit tek Barcelona

Mësohet data kur do të përcaktohet përfundimisht e ardhmja e Xavit tek Barcelona

Spekulimet në lidhje me të ardhmen e Xavit si trajner i Barcelonës kanë qenë mjaft të përhapura gjatë ditëve të fundit, dhe pritet që të ketë më shumë detaje nga kjo situatë gjatë javës së ardhshme kur 44-vjeçari do të takohet me presidentin Joan Laporta.

Një takim ësht caktuar mes të dyja palëve, që sipas Mundo Deportivo do të ndodhë ditën e hënë.


Qëndrimi i Laportas është i qartë – ai dëshiron ta shkarkojë Xavin pas komenteve të tij në lidhje me situatën ekonomike të Barcelonës.

Sidoqoftë, asnjë vendim nuk do të merret deri pas përfundimit të takimit kokë me kokë mes dy palëve, që pritet të përcaktojë përfundimisht fatin e teknikut spanjoll.

Tre kandidatët favorit që po përfliten si zëvendësues të Xavit tek Barcelona
Lexo po ashtu Tre kandidatët favorit që po përfliten si zëvendësues të Xavit tek Barcelona

Vetëm disa javë më parë, Xavi ishte bindur për të qëndruar tek Barcelona nga vet laporta, por tani situata është bërë e paqëndrueshme, dhe kjo mund të shkaktojë ndarjen e të dyja palëve.

Për momentin, fokusi i plotë i Xavit është që të sigurojë vendin e dytë në tabelë me një fitore ndaj Rayo Vallecanos të dielën.

Nëse asgjë nuk ndryshon në momentet e fundit, ka një mundësi të fortë se kjo do të jetë ndeshja e tij e fundit si trajner i blaugranasve./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Përfaqësueset
Kalo në kategori