LAJMI I FUNDIT:

Tre kandidatët favorit që po përfliten si zëvendësues të Xavit tek Barcelona

Tre kandidatët favorit që po përfliten si zëvendësues të Xavit tek Barcelona

Barcelona ka krijuar listën prej tre personave që janë favorit për të zëvendësuar në stol Xavi Hernandez, pasi situata e tij në klub mori një kthesë tjetër dhe tashmë e ardhmja e spanjollit është në rrezik të madh.

Është raportuar gjerësisht se Barcelona po e konsideron mundësinë e shkarkimit të Xavit në fund të sezonit pasi ish-mesfushori foli për gjendjen financiare të klubit.

Në muajin janar të këtij viti, Xavi kishte njoftuar për vendimin e tij për t’u larguar nga posti i trajnerit të Barcelonës në fund të sezonit, vetëm që më pas hierarkia e klubit ta bind atë të qëndrojë përtej verës.


Sidoqoftë, gazeta spanjolle AS ka raportuar se fjalët e Xavit lidhur me gjendjen financiare të klubit e kanë zemëruar Joan Laportan.

Situata e Xavit tek Barcelona merr një kthesë tjetër, Laporta po mendon ta shkarkojë atë
Lexo po ashtu Situata e Xavit tek Barcelona merr një kthesë tjetër, Laporta po mendon ta shkarkojë atë

Xavi kishte thënë në një konferencë për shtyp se klubi duhet të shpenzojë para nëse ata nuk duan që situata të mbetet e tillë, teksa kishte shtuar se është mjaft e vështirë të konkurrosh ndaj Real Madridit dhe gjithashtu në Evropë.

Barcelona tani thuhet se është në gjueti për një trajner të ri, dhe AS shton se Rafa Marquez, Hansi Flick dhe Sergio Conceicao janë pjesë e listës së ngushtë të drejtuesve.

Ish-përzgjedhësi i Gjermanisë, Flick, më herët kishte pasur zëra se do të rikthehej tek Bayern Munich, ndërsa Marquez ka impresionuar në krye të të rinjve të Barcelonës./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori