Amir Rrahmani pritet të jetë blerja më e re e Napolit dhe atë që në këtë afat kalimtar.

Mbrojtësi shqiptar pritet të bashkohet me Napolin vetëm gjatë verës.

Gazetari i njohur italian Gianulca Di Marzio, i ka zbuluar shifrat që do të paguajë Napoli për Amir Rrahmanin.

Amir Rrahmani (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images)

Mësohet se te Verona do të shkojnë 14 milionë euro për kartonin e tij.

Lojtari do të nënshkruajë një kontratë për pesë vite me një pagë fillestare prej 1.5 milion euro.

De Biasi: Rrahmani i duhur për Napolin, Kumbulla të ardhme të madhe para tij De Biasi: Rrahmani i duhur për Napolin, Kumbulla të ardhme të madhe para tij

Napoli po ashtu janë afër marrëveshjes edhe për mesfushorin maroken Sofyan Amrabat.

Rrahmani këtë vit ka kaluar nga Dinamo Zagreb te Verona ku ka shkëlqyer me klubin e ri. /Telegrafi/