Manny Pacquiao nuk e ka përjetuar lehtë humbjen nga Jeff Horn.

Boksieri filipinas u përball me Horn kohë më parë ku pësoi humbje pas vendimit të gjyqtarëve.

Dueli dramatik që shkoi në dëm të 38 vjeçarit ka bërë që ai të mos shfaqet për disa ditë në media.

Të gjitha lajmet nga Pacquiao Të gjitha lajmet nga Pacquiao

Tash ai ka postuar një foto në rrjetin social Instagram, ku me një mesazh emocional u është drejtuar adhuruesve të tij.

“E dua këtë sport dhe derisa të zhduket pasioni, unë do të vazhdoj të luftoj për Zotin, familjen time, adhuruesit dhe vendin tim”, deklaroi Pacquiao në postimin e tij në Instagram.

Pacquiao me shumë mundësi mund të mos i kthehet më ringut.
/Telegrafi/

I love this sport and until the passion is gone, I will continue to fight for God, my family, my fans and my country.

A post shared by Manny Pacquiao (@mannypacquiao) on Jul 11, 2017 at 9:18pm PDT