Mes shumë polemikave për referim, përfundon pafitues derbi mes Liverpoolit dhe Tottenhamit në Anfield

Reagimi i Mohamed Salah pasi Tottenhami barazoi rezultatin (Getty Images)

Derbi mes Liverpoolit dhe Tottenham Hotspur në Ligën Premier përfundoi me rezultat 2-2.

Ishte një ndeshje e bukur me raste nga të dy anët, por takimi në Anfield nuk dha fitues.

Goli i parë në takim erdhi nga Mohamed Salah në minutën e tretë dhe më këtë rast egjiptiani u bë lojtari i parë në histori të Liverpoolit që arrin të shënojë më shumë se 20 gola në 25 ndeshjes.

Kieran Trippier gjatë një dueli me Mohamed Salah (Getty Images)

Në minutën e 80-të rezultati u barazuan me anë të Victor Wanyamas, i cili me një goditje të fuqishme nga distanca mposhti Loris Kariusin.

Shtatë minuta më vonë gjyqtari akordoi një penallti për mysafirët, e cila ngjalli shumë pakënaqësi te vendasit, por për fat të mirë të tyre gjuajta e Harry Kane u mbrojt nga Karius.

Mohamed Salah në momentin e golit të dytë (Getty Images)

Salah ishte ai që në minutën e dytë shtesë të lojës i dha epërsinë Liverpoolit për herë të dytë në takim.

Kur të gjithë menduan se Reds do të fitojnë, në skenë dolën edhe një herë gjyqtarët duke i dhënë edhe një penallti Spurs. Dhe normalisht që këtë herë Kane nuk gaboi nga pika e bardhë.

Loris Karius së bashku me Andy Robertson dhe Van Dijk duke u ankuar te gjyqtari Jonathan Moss (Getty Images)

Kjo përballje tregoi edhe se VAR-i është i nevojshëm edhe në kampionatin elitar anglez.

Pas këtij barazimi Liverpooli renditet në vendin e tretë me 51 pikë, kurse Tottenhami dy pozita më poshtë me 49 pikë. Në xhiron tjetër skuadra e Jurgen Klopp do të luajë ndaj Southampton, kurse Tottenhami kundër Arsenalit. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Presidenti i Bayernit shokon të gjithë me trajnerin e ri që do ta marrë drejtimin e klubit: Ai është një ekspert i shkëlqyer

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Milani në listën kryesore ka tre trajnerë portugezë – në krye të saj ish ylli i Interit