I mërzitur në portë, Navas vendosi të luante në fushë në ndeshjen ndaj Basaksehirit

(Foto: Screenshot/BT Sport)

Portieri i Paris Saint-Germainit, Keylor Navas, dëshironte të përfshihej në lojë gjatë ndeshjes kundër Istanbul Basaksehirit, saqë u shndërrua në një mbrojtës të krahut të majtë.

Kampioni i Francës e mposhti skuadrën turke me rezultat 2-0, me golat e të huazuarit nga Evertoni, Moise Kean.

PSG-së iu deshën 64 minuta për ta zhbllokuar rezultatin, ndërsa goli i dytë u realizua në minutën e 79-të.

Duke pasur epërsi të sigurt dhe portën të paprekur, Navas vendosi të përfshihej në lojë në minutën e 84.

33-vjeçari reagoi më shpejt në zonë për ta pranuar topin para lojtarit kundërshtar dhe pastaj e kaloi duke dalë nga zona e tij dhe shkoi në krahun e majtë të fushës duke e dërguar në drejtim të Kean. /Telegrafi/

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Më pak se 200 minuta të luajtura, por tre gola të shënuar – Arda Guler po shkëlqen me Real Madridin

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta