LAJMI I FUNDIT:

Meryem Uzerli qëndron në Dubrovnik, thotë se stërgjyshen e ka nga Kroacia

Meryem Uzerli qëndron në Dubrovnik, thotë se stërgjyshen e ka nga Kroacia
Meryem Uzerli (Foto: Getty Images)

Aktorja e popullarizuar turke, Meryem Uzerli, këto ditë ka qëndruar në Dubrovnik, ku i ka shijuar bukuritë e bregdetit Adriatik.

Reklama

Ajo i ka publikuar disa fotografi në rrjetet sociale nga udhëtimi i saj, ndërsa ja tërhequr vëmendje me njoftimin se ka origjinë nga Kroacia.

“A e dini çfarë? Stërgjyshja ime është nga Kroacia”, ka shkruar aktorja në përshkrimin e një fotografie duke ia bashkëngjitur hashtagun “E dua Kroacinë”.

Do u know what ? My great grandmother is from Croatia 🇭🇷 #lovecroatia ❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on Jul 12, 2018 at 8:07am PDT

Meryem Uzerli krijoi famë te publiku shqiptar falë rolit të saj në serialin turk për sulltan Sulejmanin. Në serinë televizive me titull “Muhtesem Yuzyil”, ajo e portretizoi sulltaneshën Hyrrem dhe u pëlqye shumë nga shikuesit.

Ndërsa edhe pas tërheqjes nga seriali, fansat e saj vazhduan të interesoheshin për të rejat në jetën e aktores.

@atasayjewelry @atasayjewelryme ❤️💍 Picture by @fethikaraduman styling @hknylcn

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on Jul 2, 2018 at 9:22am PDT

Lajmet për Meryem Uzerli
Lexo po ashtu Lajmet për Meryem Uzerli

Meryem Uzerli është një aktore dhe modele turko-gjermane, e cila u bë e njohur pikërisht me rolin e sulltaneshës Hyrrem nga seriali “Muhtesem Yuzyil”, ku luajti gjatë viteve (2011–2013).

Për këtë rol, ajo mori kritika shumë pozitive dhe u vlerësua me disa çmime, në mesin e të cilëve edhe me çmimin ‘Flutura e Artë’ që u ndahet yjeve turke për sukseset në seriale televizive dhe në muzikë.

#tb @marieclairearabia ❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on Jul 8, 2018 at 5:07am PDT

Aktorja ka lindur (12 gusht 1983) dhe është rritur në Kassel të Gjermanisë dhe pikërisht atje e nisi karrierën si aktore. Fillimisht, ajo luajti në seriale gjermane (“Notruf Hafenkante”, 2010 dhe “Ein Fall fur zwei”, 2010), kurse më pas u angazhua edhe në filma gjermanë, si “Journey of No Return” (2010) dhe “Jetzt aber Ballett” (2010).

Në fund të vitit 2010, Meral Okay e zgjodhi që të luante rolin e parë kryesor në serialin “Muhtesem Yuzyil”. Në vitin 2012, ishte shpallur ‘Femra e vitit’ nga versioni turk i revistës GQ. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Dua Lipa viziton gratë prapa grilave në një burg në Angli

Dua Lipa viziton gratë prapa grilave në një burg në Angli

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Bebe Rexha tregon barkun e shëndoshur: Jam në epokën time të shtimit në peshë dhe çfarë?

Bebe Rexha tregon barkun e shëndoshur: Jam në epokën time të shtimit në peshë dhe çfarë?

Magazina
Me fotografi provokuese nga pushimet, Enca thotë se ka rënë në dashuri me shokun e saj më të mirë

Me fotografi provokuese nga pushimet, Enca thotë se ka rënë në dashuri me shokun e saj më të mirë

Magazina
Kalo në kategori