LAJMI I FUNDIT:

Mërgim Vojvoda në stilin e sulmuesit shënon gol të bukur te Torino

Mërgim Vojvoda në stilin e sulmuesit shënon gol të bukur te Torino

Torino është duke barazuar 1-1 me FeralpiSalo në kuadër të raundit kualifikues të 1/32-ë në Kupën e Italisë.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët, që shënuan nëpërmjet Di Molfetta në minutën e 17-të.

Mirëpo, për t’i barazuar shifrat në 1-1 u përkujdes ylli i Kosovës, Mërgim Vojvoda, që realizoi në minutën e 22-të.


Ishte një gol i bukur nga mbrojtësi i Dardanëve, që mbron ngjyrat e Torinos, duke u futur brenda zonës dhe lëshoi një goditje të pandalshme për portierin kundërshtar.

Golin mund ta shikoni duke klikuar KËTU. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori