Mërgim Vojvoda në stilin e sulmuesit shënon gol të bukur te Torino

Torino është duke barazuar 1-1 me FeralpiSalo në kuadër të raundit kualifikues të 1/32-ë në Kupën e Italisë.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët, që shënuan nëpërmjet Di Molfetta në minutën e 17-të.

Mirëpo, për t’i barazuar shifrat në 1-1 u përkujdes ylli i Kosovës, Mërgim Vojvoda, që realizoi në minutën e 22-të.

Ishte një gol i bukur nga mbrojtësi i Dardanëve, që mbron ngjyrat e Torinos, duke u futur brenda zonës dhe lëshoi një goditje të pandalshme për portierin kundërshtar.

Golin mund ta shikoni duke klikuar KËTU. /Telegrafi/

Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste, pas shkarkimit nga Birminghami

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Real Madrid: Gjithçka gati për klasiken e futbollit evropian

'Selfie' me Xhakën i kushtoi shtrenjtë tifozit të vogël kosovar, babai i tij i tronditur: Një djalë 10-vjeçar nuk përbën rrezik për askënd

Kimmich shpjegon se si Real Madrid i kalon kundërshtarët e vështirë përkundër se nuk është favorit

Lajm tragjik për Ngannoun: Vdiq djali i tij 15 muajsh