LAJMI I FUNDIT:

Memphis, Portland, Orlando dhe Utah me fitoret e radhës në NBA

Memphis, Portland, Orlando dhe Utah me fitoret e radhës në NBA

Mbrëmë janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të ligës më të fortë të basketbollit në botë në NBA.

Reklama

Memphis Grizzlies ka shkaktuar befasi duke mposhtur skuadrën e Oklahoma City Thunders me rezultat 115:103.

Në ndeshjen tjetër, Portland Trail Blazers vetëm pas vazhdimeve prej pesë minutave ka arritur të triumfojë kundër Brooklyn Nets me rezultat 148:144.

Utah Jazz me lehtësi ka kaluar pengesën e quajtur Phoenix Suns duke e mposhtur me rezultat të thellë, 125:92.

Gjersa Orlando Magic ka treguar se ka cilësi më të madhe në radhët e veta se sa Philadelphia 76ers duke e mposhtur me rezultat 119:98.

Ndryshe, tashmë kanë mbetur edhe tetë ndeshje për të filluar faza e ‘paly-off’ në ligën elitare amerikane të basketbollit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori