LAJMI I FUNDIT:

MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

MC Kresha licensohet si trajner i futbollit
MC Kresha fiton licensën për trajner futbolli (Foto: Prive)

Reperi i njohur MC Kresha është një artistët shqiptarë më të pëlqyer të zhanrit rap.

Reklama

Por krahas muzikës, ai ak treguar se ka një pasion tejet të madh edhe për futbollin dhe e ka treguar shumë herë me krenari se është tifoz i flaktë i Liverpoolit.

E mesa duket pasioni ne tij të sportit, ai po e kthen edhe në profesion, pasi nga tashmë ka fituar të drejtën për të ushtruar profesionin e trajnerit të futbollit.

MC Kresha fiton licensën për trajner futbolli (Foto: Prive)

Në Tiranë, MC Kresha ka përfunduar të gjitha trajnimet e UEFAS-s për licensë në kategorinë C.

Diploma C e UEFA-s kërkon një minimum prej 60 orësh arsimimi, një minimum prej 15 orësh shpenzohen për të studiiuar përmbajtjen interaktive të udhëhequr me një minimum 10 orë të përbërë nga përvoja e punës.

MC Kresha fiton licensën për trajner futbolli (Foto: Prive)

Kuesi jepet afërsit 50/50 në aktivitetin në fushë dhe jashtë fushës. /Telegrafi/