LAJMI I FUNDIT:

Mbyllet spektakli në Beach Volley Mix, Alfred Pllana e Xhudjena Kurti kampionë

Mbyllet spektakli në Beach Volley Mix, Alfred Pllana e Xhudjena Kurti kampionë

Çifti Alfred Pllana/Xhudjena Kurti ka triumfuar në garën e Beach Volley Mix, të organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) dhe Komuna e Prishtinës, të dielën.

Reklama

Ishte një garë jashtëzakonisht e fortë që u përcoll me ndeshje interesante, derisa në fund dyshja Pllana/Kurti fitoi me plot meritë.

Në finale, ata mposhtën çiftin tjetër po ashtu impresiv Ermal Maliqi/Melirona Avdullahu, derisa vendin e tretë e zuri dyshja Armend Berisha/Adelajda Prenga.

Kupat për dyshen triumfuese i ndau presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës, Bahri Gjinovci, ndërsa medaljet sekretari i përgjithshëm, Valon Nikqi.

Kujtojmë se për ekipet fituese u ndanë edhe mjete financiare si shpërblim për më të mirët e kësaj gare.

Në trend Sport

Më shumë
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

La Liga
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori