LAJMI I FUNDIT:

Mbyllet afati kalimtar në Bundesligë: Të gjitha transferimet që ndodhën në këtë verë

Mbyllet afati kalimtar në Bundesligë: Të gjitha transferimet që ndodhën në këtë verë
Reklama

Klubet nga Bundesliga ka qenë aktive në këtë afat kalimtar, ku kanë ofruar lojtarët që kishin nevojë për organikat e tyre.

Emra si Harry Kane, Granit Xhaka, Min-jae Kim dhe Xavi Simons janë emrat e njohur që zbarkuan në Gjermani këtë verë.


Transferimi i Harry Kane është padyshim më i madhi në Bundeliga këtë verë.

Lojtarët shqiptarë që ndërruan mjedis ishin Leart Paqarada që kaloi te St. Pauli, Mërgim Berisha që nga Augsburg kaloi te Hoffenhaim, ndërsa më i madhi ai i Granit Xhakës nga Arsenal te Bayer Leverkusen.

Afati kalimtar në Bundesliga u mbyll nw ora 18:00.


Augsburg

Afrimet: Tim Breithaupt (Karlsruhe), Finn Dahmen (Mainz), Lucas Ehrlich (Dynamo Dresden), Sven Michel (Union Berlin), Masaya Okugawa (Arminia Bielefeld), Patric Pfeiffer (Darmstadt), Phillip Tietz (Darmstadt).


Bayer Leverkusen

Ardhjet: Arthur (America Mineiro), Victor Boniface (Union Saint-Gilloise),  Alejandro Grimaldo (Benfica), Jonas Hofmann (Borussia Mönchengladbach), Matej Kovar (Manchester United), Nathan Tella (Southampton), Melvin Ukpeigbe (Real Madrid, huazim), Granit Xhaka (Arsenal).


Bayern Munich

Ardhjet: Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund), Harry Kane (Tottenham Hotspur), Min-jae Kim (Napoli), Konrad Laimer (RB Leipzig), Daniel Peretz (Maccabi Tel Aviv).


Bochum

Ardhjet: Bernardo (Red Bull Salzburg), Matus Bero (Vitesse), Lukas Daschner (St. Pauli), Moritz-Broni Kwarteng (Magdeburg), Noah Loosli (Grasshoppers), Felix Passlack (Borussia Dortmund), Niclas Thiede (Verl), Maximilian Wittek (Vitesse).


Borussia Dortmund

Ardhjet: Ramy Bensebaini (Borussia Mönchengladbach), Niclas Füllkrug (Werder Bremen), Felix Nmecha (Wolfsburg), Marcel Sabitzer (Bayern Munich).


Borussia Mönchengladbach

Ardhjet: Fabio Chiarodia (Werder Bremen), Tomas Cvancara (Sparta Pragë), Robin Hack (Arminia Bielefeld), Franck Honorat (Stade Brest), Grant- Leon Ranos (Bayern Munich II), Lukas Ullrich (Hertha Berlin).


Koln

Ardhjet: Jacob Christensen (Nordsjaelland), Dominique Heintz (Union Berlin), Jonas Nickisch (RB Leipzig), Leart Paqarada (St. Pauli), Philipp Pentke (Hoffenheim).


Darmstadt

Ardhjet: Fraser Hornby (Reims), Christoph Klarer (Fortuna Düsseldorf), Andreas Müller (Magdeburg), Fabian Nürnberger (Nurnberg), Tim Skarke (Union Berlin).


Eintracht Frankfurt

Ardhjet: Fares Chaibi (Toulouse), Nnamdi Collins (Borussia Dortmund), Davis Bautista (SD Aucas), Noel Futkeu (Schwarz-Weiß Essen), Hugo Larsson (Malmo), Omar Marmoush (Wolfsburg), Jessic Ngankam (Hertha Berlin), Niels Nkounkou (St. Etienne), Willian Pacho (Royal Antëerp), Sidney Raebiger (Greuther Fürth), Kaua Santos (Flamengo), Ellyes Skhiri (Koln).


Freiburg

Ardhjet: Junior Adamu (Red Bull Salzburg), Florian Müller (VfB Stuttgart), Maximilian Philipp (Wolfsburg).


Heidenheim

Ardhjet:  Nikola Dovedan (Austri Vjenë), Benedikt Gimber (Regensburg), Marvin Pieringer (Schalke), Melvin Ramusovic (Stuttgarter Kickers), Omar Traore ( Osnabrück).


Hoffenheim

Ardhjet: Mergim Berisha (Augsburg), Marius Bülter (Schalke), Florian Grillitsch (Ajax), Justin Justvan (Paderborn), Attila Szalai (Fenerbahce), Wout Weghorst (Burnley).


Mainz

Ardhjet: Daniel Batz (Saarbrücken), Tom Krauß (RB Leipzig), Phillipp Mwene (PSV Eindhoven), Marco Richter (Hertha Berlin), Sepp van den Berg (Liverpool).


RB Leipzig

Ardhjet:  Christoph Baumgartner (Hoffenheim), El Chadaille Bitshiabu (Paris Saint-Germain), Fabio Carvalho (Liverpool), Christopher Lenz (Eintracht Frankfurt), Castello Lukeba (Lyon), Ilaix Moriba (Valencia), Lois Openda (Lens), Nicolas Seiwald (Red Bull Salzburg), Benjamin Sesko (Red Bull Salzburg), Xavi Simons (Paris Saint-Germain), Leopold Zingerle (Paderborn).


Unioni Berlin

Ardhje: Brenden Aaronson (Leeds United), Leonardo Bonucci (Juventus), David Fofana (Chelsea), Robin Gosens (Inter Milan), Benedict Hollerbach (Wehen Wiesbaden), Mikkel Kaufmann (Copenhagen), Alex Kral (Spartak Moskë), Alexander Schëoloë (Hertha Berlin), Lucas Tousart (Hertha Berlin), Kevin Volland (Monaco).


VfB Stutgart

Ardhjet: Woo-yeong Jeong (Freiburg), Jamie Leweling (Union Berlin), Matej Maglica (St. Gallen), Jovan Milosheviç (Vojvodina), Maximilian Mittelstädt (Hertha Berlin),  Alexander Nübel (Bayern Munich), Leonidas Stergiou (St. Gallen), Angelo Stiller (Hoffenheim), Deniz Undav (Brighton & Hove Albion).


Werder Bremen

Ardhjet: Olivier Deman (Cercle Brugge), Daniel Ihendu (RB Leipzig), Naby Keita (Liverpool), Ethan Kohler (Oakland Roots), Daëid Koënacki (Fortuna Düsseldorf), Senne Lynen (Union Saint-Gilloise).


Wolfsburgu

Ardhjet: Vaclav Cerny (Twente), Moritz Jenz (Lorient), Joakim Maehle (Atalanta), Lovro Majer (Rennes), Rogerio (Sassuolo), Amin Sarr (Lyon), Tiago Tomas (Sporting Lisbonës), Cedric Zesiger (Young Boys).


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Liga e Evropës
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori