LAJMI I FUNDIT:

Mbretërit me Benzeman në formë shkojnë në pushim në avantazh përballë Chelseat

Mbretërit me Benzeman në formë shkojnë në pushim në avantazh përballë Chelseat

Real Madridi ka shkuar në pushim me një gol epërsi ndaj Chelseat në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Edhe pse Chelsea kishte një start të mirë, duke rrezikuar portën e Thibaut Courtois, nuk kishte sukses.


Mbretërit arritën të shënonin që në minutën e 21-të, pas një aksioni të mirë, ku Dani Carvajal asistoi te Vinicius Junior që gjuajti port Keppa Arizabalaga priti, ndërsa nga topi i kthyer shënoi Karim Benzema për 1-0.

Chelse ka mundur të barazojë menjëherë, por goditja nga afër e Raheem Sterling u ndal nga Courtois.

Ndeshje e hapur nga të dyja palët, ku rastet po jenë të shumta në këtë pjesëlojë.

Real Madridi shkon në pushim me një gol epërsi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori