Ai është në mes të turneut më të gjatë dhe më të kërkuar të lamtumirës ndonjëherë.

Reklama

Por mund Elton John është ende duke gjetur kohë për të punuar në muzikë të re, më pak se gjashtë muaj pas publikimit të albumit të tij të mëparshëm “The Lockdown Sessions”, sipas The Sun.

“Vitet e fundit i kanë dhënë karrierës së Eltonit një frymë të re. Filloi me filmin e tij Rocketman, pastaj Cold Heart me Dua Lipën e çoi atë në një nivel të ri, duke e çuar atë në pozitë numrin 1”, tha një burim.

Foto: Getty

“Disa vite më parë ai tha se nuk ishte i interesuar të bënte muzikë të re, por gjatë 12 muajve të fundit gjërat kanë ndryshuar. Një brez i ri ka rënë në dashuri me të dhe ai kurrë nuk ka qenë më i kërkuar”, tha tutje ky burim.

Reklama
Një dramë e vërtetë për Elton Johnin, aeroplani i tij privat pëson defekt dhe detyrohet të bëjë ulje emergjente shkaku i erërave të forta Një dramë e vërtetë për Elton Johnin, aeroplani i tij privat pëson defekt dhe detyrohet të bëjë ulje emergjente shkaku i erërave të forta
Reklama

Gjatë gjithë karrierës së tij, Eltoni ka publikuar 31 albume, si dhe një numër disqesh të dhe përmbledhjesh.

Foto: Gregg Kemp

“Kam punuar në këtë industri për një kohë të gjatë, mbi 50 vjet. Edhe pas gjithë kësaj kohe ka ende emocionin e plotë kur dëgjoni muzikën tuaj të re duke u lëshuar në transmetim për herë të parë. Fakti që arrij te një brez krejt të ri dëgjuesish është shumë i veçantë për mua”, deklaroi së funi John.

Foto: Getty Images

Por ai nuk e ka përfunduar ende promovimin e albumit të tij të fundit, pasi kënga e tij e radhës pritet të jetë bashkëpunimi me Nicki Minaj dhe kënga nga albumi i Young Thug , “Always Love You”. /Telegrafi/

Reklama