LAJMI I FUNDIT:

Maurizio Sarri: Interi ka skuadrën më të mirë në Serie A

Maurizio Sarri: Interi ka skuadrën më të mirë në Serie A

Maurizio Sarri ka thënë se Interi është ‘ndoshta skuadra më e mirë’ në Serie A, por beson që Lazio mund ‘të luftojë me ta në një ndeshje të vetme’.

Reklama

Derbi mes këtyre dy skuadrave zhvillohet të premten në Stadio Olimpico në Romë.

“Ne po përballemi ndoshta me skuadrën më të mirë në Serie A këtë sezon dhe më të fortë fizikisht”.

“Ata janë një nga favoritët e mëdhenj për Scudetton, me mbrojtës dhe mesfushorë të nivelit të lartë, për të mos përmendur forcën e tyre sulmuese. Mendova se ata ishin favoritët edhe sezonin e kaluar, por Scudetto u vendos nga detajet. Interi do të jetë protagonist edhe këtë sezon”.

“Duke thënë këtë, ne dëshmuam sezonin e kaluar se mund të luftojmë me ta në një ndeshje të vetme dhe mund ta bëjmë përsëri”, ka thënë Sarri.

Lazio fitoi 3-1 në terrenin shtëpiak në tetor 2021, duke humbur ngushtë me rezultatin 2-1 në ndeshjen e kundërt në janar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona

Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona

La Liga
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori