LAJMI I FUNDIT:

Matthaus këshillon Bayernin: Transferojeni Pulisicin

Matthaus këshillon Bayernin: Transferojeni Pulisicin

Legjenda gjermane e futbollit, Lothar Matthaus beson se Bayern Munich duhet ta mbajë një talent të rrallë si Christian Pulisic në Gjermani duke e transferuar atë.

Reklama

Mesfushori me tipare sulmuese i Borussia Dortmund ka qenë i lidhur me Liverpoolin dhe Real Madridit këtë sezon, pasi reputacioni i tij është në rritje.

Real Madridi po ndjek shtatë talentë të klubeve evropiane
Lexo po ashtu Real Madridi po ndjek shtatë talentë të klubeve evropiane

Megjithatë, legjenda Matthaus beson se ish-klubi i tij, Bayerni, duhet të nënshkruajë me ylli amerikan.

Matthaus e sheh Pulisicin si zëvendësues të përkryer të francezit Franck Ribery për atë dëshiron që Bavarezët ta fitojnë garën për nënshkrimin e tij.

Nga Sanchez e Vidal te Bale e Robben – Këta janë yjet që do të mungojnë në Kampionatin Botëror (Foto)
Lexo po ashtu Nga Sanchez e Vidal te Bale e Robben – Këta janë yjet që do të mungojnë në Kampionatin Botëror (Foto)

“Nëse Bayerni përfundimisht duhet të gjejë një zëvendësues për (Arjen) Robben dhe Ribery, ata duhet t’i shtrijnë interesimin në Pulisic”, ka thënë fituesi i Kupës së Botës.

Në humbjen ndaj Bayernit, Pulisic ishte lojtari i jashtëzakonshëm i BVB-së, me trajnerin Peter Bosz, i cili e lavdëroi.

Pulisic i rrethuar nga futbollistët e Bayernit gjatë një ndeshje (Getty Images)

“Ai ishte njeriu ynë më i mirë, luajti shumë mirë dhe luftoi deri në fund”, deklaroi trajneri i Dortmundit.

Ndryshe, Pulisic është i lidhur me Dortmundit deri në vitin 2020, teksa çmimi i tij besohet të sillet rreth 40-50 milionë euro. /Telegrafi/