Atletico Madridi fitoi në finalen e Ligës së Evropës ndaj Marseilles me rezultat 0-3.

Golat për skuadrën spanjolle i shënuan Antoine Griezmann (21′, 49′) dhe Gabi (89′).

Lojtari i ndeshjes normalisht që ishte Griezmann, ndërsa vlen të theksohet edhe Koke me dy asistime.

Antoine Griezmann gjatë finales ndaj Marseilles (Foto: Getty Images)

Por, gjithashtu dhe Gabi, Lucas Hernandez e Saul Niguez.

Për skuadrën franceze më i miri ishte Bouna Sarr, Andre-Frank Zambo Anguissa dhe Lucas Ocampos.

Ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Maseille:

Atletico: