LAJMI I FUNDIT:

Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Drejtori i përgjithshëm i Interit, Beppe Marotta ka thënë se ata janë të gatshëm të hapin bisedimet me Chelsean për një marrëveshje të re me Romelu Lukaku.

Reklama

Lukaku e ka kaluar këtë sezon 2022/23 si i huazuar te Interi nga Chelsea.

Përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt, Marotta komentoi dyshen e sulmesve Lukaku dhe Edin Dzeko.

Interi cakton takimin me Chelsean për të ardhmen e Lukakut
Lexo po ashtu Interi cakton takimin me Chelsean për të ardhmen e Lukakut

“Kontrata e Dzekos po përfundon dhe Lukaku është vetëm në huazim, ai nuk është lojtari ynë”.

“Ne jemi të lumtur të fillojmë negociatat e reja me Chelsean, por kjo është një gjë e vështirë për t’u parashikuar tani, pasi ne do të ulemi me hierarkinë e klubit dhe do të planifikojmë sezonin e ardhshëm”.

“Ata janë të dy profesionistë të mëdhenj dhe lojtarë të shkëlqyer”, përfundoi drejtuesi i Interit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Liga e Kampionëve
Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori