LAJMI I FUNDIT:

Marotta flet se si ishte afër Leaos, ai ndalet edhe te Lukaku dhe Skriniar

Marotta flet se si ishte afër Leaos, ai ndalet edhe te Lukaku dhe Skriniar

CEO i Interit, Giuseppe Marotta ka folur për disa futbollistë, fillimisht për Rafael Leaon e Milanit, pastaj edhe për dyshen Romelu Lukaku dhe Milan Sriniar.

Reklama

Ai ka zbuluar një prapaskenë mjaft interesante, duke thënë se se zikaltrit ishin afër nënshkrimit me portugezin.

“Ishim pranë nënshkrimit me Leaon dhe kishim avancuar negociatat, por më pas ndryshuam objektiva dhe hoqëm dorë. Ai përfundoi te Milani dhe po bën shumë mirë”, ka thënë Marotta.

Një tjetër temë për të cilën Marotta foli, ishte edhe ajo e Milan Skriniar, i cili do të largohet me parametra zero në fund të sezonit, pasi refuzoi rinovimin e kontratës.

“Nuk e di a është penduar, por sigurisht që mund të kishte bërë një zgjidhje shumë më të mirë të situatës. Për këtë çështje nuk do të flas më shumë, pasi duhet të mbroj klubin, Kur të përfundojë sezoni, do të japim më shumë detaje”.

“Nuk e di a do të luajë më me fanellën e Interit, sepse ky vendim i takon Inzaghit, por ka dy muaj larg fushave dhe nuk besoj se ka formën e duhur”, ka thënë ai.

Sa i përket Romelu Lukakut, administratori Marotta ka thënë se sulmuesi i takon Chelseat dhe ai do të kthehet në Londër.

“Lukaku është futbollist në pronësi të Chelseat dhe në përfundim të sezonit, do të kthehet atje. Më pas do të shohim se çfarë duan të bëjnë ata me Lukakun. Nëse trajneri i ri do të kërkojë ta mbajë në ekip, atëherë diskutimi është i mbyllur”, ka thënë Marotta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Kalo në kategori