LAJMI I FUNDIT:

Maradona: Do doja ta shihja Ronaldon si partner të Messit te Argjentina

Maradona: Do doja ta shihja Ronaldon si partner të Messit te Argjentina

Diego Maradona ka thënë se do të pëlqente ta shihte një yll të kalibrit të Cristiano Ronaldos së bashku me Lionel Messin në ekipin kombëtar të Argjentinës.

Reklama

Legjenda argjentinase Maradona është plot lëvdata për Ronaldon, por ai ende e sheh Messin mbi superyllin e Portugalisë pavarësisht nga pamundësia e tij për t’ia dhuruar Argjentinës titullin e Kampionatit Botëror.

“Cristiano është një kafshë. Do doja që ai të ishte argjentinas”, ka thënë fillimisht Maradona për TyC Sports.

Formacioni i legjendave që nuk e kanë fituar kurrë Ligën e Kampionëve (Foto)
Lexo po ashtu Formacioni i legjendave që nuk e kanë fituar kurrë Ligën e Kampionëve (Foto)

“Por, unë ende preferoj Messin. Ai është duke shijuar futbollin dhe i kalon kundërshtarët me lehtësi”, përcjell Telegrafi.

Messi ka një medalje të artë olimpike, por ai ende nuk e ka fituar Kupën e Botës, e cila është diçka që Maradona e kishte bërë një herë gjatë karrierës së tij.

“Leo ende nuk e ka dorëzuar Kupën e Botës të vetën. Edhe nëse ai nuk e fiton një Kupë Botërore, ne do ta kujtojmë atë gjithmonë”, përfundoi legjenda argjentinas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori