LAJMI I FUNDIT:

Mangala largohet nga City

Mangala largohet nga City

Mbrojtësi francez, Elaquim Mangala do të largohet nga Manchester City.

Pas ardhjes së Pep Guardiolës në klub, Mangala nuk është grumbulluar fare në ndeshje zyrtare.


Trajneri spanjoll i ka bërë me dije se nuk llogaritë në shërbimet e tij dhe se duhet të gjejë skudër të re.

Milani është një alternativë për mbrojtësin francez, mirëpo së fundmi në garë është future edhe Porto.

Mangala do të largohet nga City nëse ndonjëra nga skuadrat do të paguaj rreth 20 milionë euro. /Telegrafi/