LAJMI I FUNDIT:

Mane përfundon me sukses testet mjekesorë të Al Nassr

Mane përfundon me sukses testet mjekesorë të Al Nassr

Sulmuesi senegalez i Bayern Munichut, Sadio Mane ka përfunduar me sukses testet mjekësore me klubin nga Superliga e Arabisë Saudite, Al Nassr.

Gjatë mëngjesit të sotëm me orën tonë lokale, Mane ka bërë testet mjekësore në Dubai, me klubin saudit.

Sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano, 31-vjeçari i përfundoi testet mjekësore me sukses dhe shumë shpejt pritet të bëhet lojtar i ri i Al Nassr.

Zyrtarizimi i Manes thuhet se do të vjen sot gjatë ditës pasi marrëveshje është arritur mes gjitha palëve.

Te Al Nassr, senegalezi do të gjej emra yjesh si Cristiano Ronaldo, Marcelo Brozovic dhe Anderson Talisca.

Përveç Bayern Munichut, Mane në të kaluarën ka luajtur edhe me Liverpoolin, Southamptonin dhe RB Salzburgun. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ligat tjera
Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori