Roberto Mancini ka publikuar ekipin kombëtar të thirru për përballjet ndaj Polonisë dhe Portugalisë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Trajneri italian i ka dhënë një fytyrë të re ekipit kombëtar para kualifikimeve për EURO 2020.

Mancini ka ftuar lojtarë të rinj në listë Cristiano Biraghi, Manuel Lazzari, dhe Pietro Pellegri për ndeshjet ndaj Polonisë dhe Portugalisë.

Mancini: Italia do të prodhojë talente si kohët e fundit Franca Mancini: Italia do të prodhojë talente si kohët e fundit Franca

Në listë është rikthyer edhe Giorgio Chiellini, teksa vend kanë zënë edhe Alessio Cragno, Nicolo Zaniolo dhe Nicolo Barella.

Itali fillimisht do të luajë në Stadio Dall’Ara të Bolognas kundër Polonisë më 7 shtator, ndërsa viziton Portugalinë më 10 shtator.

Ronaldo nuk luan me Portugalinë kundër Italisë dhe Kroacisë, dëshiron të ambientohet te Juventusi Ronaldo nuk luan me Portugalinë kundër Italisë dhe Kroacisë, dëshiron të ambientohet te Juventusi

Portierët: Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Juventus), Salvatore Sirigu (Torino);

Mbrojtësit: Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Mattia Caldara (Milan), Giorgio Chiellini (Juventus), Domenico Criscito (Genoa), Emerson Palmieri (Chelsea), Manuel Lazzari (Spal), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus), Davide Zappacosta (Chelsea);

Mesfushorët: Nicolo Barella (Cagliari), Marco Benassi (Fiorentina), Bryan Cristante (Roma), Roberto Gagliardini (Inter), Jorginho (Chelsea), Lorenzo Pellegrini (Roma), Nicolo Zaniolo (Roma);

Sulmuesit: Mario Balotelli (Nice), Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Giacomo Bonaventura (Milan), Federico Chiesa (Fiorentina), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Pietro Pellegri (Monaco), Simone Zaza (Torino).

/Telegrafi/