LAJMI I FUNDIT:

Manchester United po përgatitë ofertë për sensacionin e RB Salzburgut

Manchester United po përgatitë ofertë për sensacionin e RB Salzburgut

Manchester United vazhdon të kërkojë një sulmues në afatin kalimtar të verës.

Reklama

Djajtë e Kuq ende nuk e din të ardhmen e Cristiano Ronaldos që sipas gjitha gjasave mund të largohet nga Old Traford.

Gjithsesi për ta përforcuar repartin ofensivë, United po mendon për transferimin e sulmuesit slloven, Benjamin Sesko.

19-vjeçari ka qenë një sensacion te skuadra austriake RB Salzburg edicionin e kaluar, ku ka shënuar 10 gola e ka asistuar në shtatë të tjerë.

Slloveni edhe këtë sezon e ka nisur për mrekulli, pasi në dy ndeshjet e para shënoi dy gola dhe asistoi në një tjetër me fanellën e gjigantit austriak.

Djajtë e Kuq prej kohësh janë duke përcjell sulmuesin e ri dhe trajneri Erik Ten Hag ka dhënë dritën e gjelbër për transferimin e tij.

Sipas mediave në Ishull, United ka gati 20 milionë euro për transferimin e Seskos në Old Traford. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

La Liga
Sevilla – Roma: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Evropës

Sevilla – Roma: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Ndërkombëtare
Kalo në kategori