LAJMI I FUNDIT:

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United ka ardhur me një vendim sa i përket të ardhmes së Jadon Sanchos, kanë raportuar mediat së fundmi.

Sancho iu bashkua Borussia Dortmundit në afatin kalimtar të janarit në formë huazimi, pas një sezoni për t’u harruar me Unitedin që e pa atë të përjashtohej nga ekipi i parë.


Reprezentuesi anglez nuk ka luajtur për Unitedin që prej një përplasjeje me trajnerin Erik ten Hag në fillim të shtatorit, pasi tekniku holandez tha se arsyeja pse Sancho nuk luajti ndaj Arsenalit kishte të bëjë me paraqitjet e tij në stërvitje.

Por, që prej kalimit në Dortmund, Sancho ka pasur vështirësi që të gjejë formën e tij më të mirë. Teksa sulmuesi ka regjistruar një asistim në debutimin e tij ndaj Darmstadit, ai ka luajtur pesë ndeshje që atëherë, duke dështuar që të shënojë gol ose të bëjë ndonjë asistim.

Ani pse huazimi tek Dortmundi nuk përfshin opsionin e blerjes, Football Insider ka pretenduar se Unitedi e ka në plan shitjen përfundimtare të Sanchos këtë verë.

Klubi i Ligës Premier thuhet se do të pajtohet me shitjen e tij në rast se klubet tjera bëjnë ndonjë ofertë e cila plotëson kushtet e tyre.

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit
Lexo po ashtu Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Sipas kontratës së tij me “Djajtë e Kuq” e cila skadon në 2026, Sancho dyshohet se kishte përfituar rreth 290 mijë euro në javë.

Që prej se ishte transferuar në “Old Trafford” në 2021 për 72 milionë euro, 23-vjeçari kishte arritur të shënonte vetëm 12 gola dhe kishte kontribuar me gjashtë asistime./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Koha e Casemiro te Man Utd ka mbaruar – tetë objektivat e Djajve të Kuq për mesfushën

Koha e Casemiro te Man Utd ka mbaruar – tetë objektivat e Djajve të Kuq për mesfushën

Premier League
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
“Çmenduri nëse e fitojmë titullin në derbi ndaj Milani”- Calhanoglu kujton ofendimet që mori kur kuqezinjë dolën kampion

“Çmenduri nëse e fitojmë titullin në derbi ndaj Milani”- Calhanoglu kujton ofendimet që mori kur kuqezinjë dolën kampion

Serie A
Kalo në kategori