LAJMI I FUNDIT:

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Manchester United po përgatit një revolucion për sezonin e ardhshëm. Miliarderi Jim Ratcliffe është njeriu i dytë më i pasur në Angli dhe ka shpenzuar 1.22 miliardë euro për të blerë 27.7 për qind të Djajve të Kuq.

Mbështetje financiare që mund të nënkuptojë një ndryshim të thellë në skuadër me ardhjen e lojtarëve të rinj dhe, në të njëjtën kohë, duke shkaktuar shitjen e të tjerëve që janë pjesë e ekipit të Erik ten Hag.


Sipas mediumit  ESPN, një listë ku vetëm Diogo Dalot dhe Bruno Fernandes e kanë të garantuar vendin e tyre për sezonin e ardhshëm, ka edhe lojtarë të tjerë që nuk duket se kanë të njëjtin fat.

Deri në njëmbëdhjetë futbollistë janë kandidatë për t’u larguar nga Old Trafford. Emra si Crhistian Eriksen, Harry Maguire, Scott McTominay, Aaron Wan-Bissaka apo Victor Lindelof janë me valixhe në duar.

Varane dhe Casemiro mund të largohen

Nevoja për të shitur lojtarë për të zgjeruar opsionet e ekipit në tregun e ardhshëm të verës përfshin shitjen e aseteve që ata kanë tani.

Në fakt, në 12 muajt e fundit, United ka gjeneruar fitimin më të lartë nga shitjet e lojtarëve që kur Cristiano Ronaldo u transferua te Real Madrid në vitin 2009. Edhe pse ata ende kërkojnë më shumë buxhet për të përballuar shpenzimet që duket se do të vijnë.

Në këtë operacion daljeje mund të hyjnë edhe Raphael Varane dhe Casemiro. Dy lojtarë që po marrin minuta, por vetë klubi ka një pikëpyetje për të ardhmen e tyre.

Njësoj si largimi në fund të kontratës së Anthony Martial. Oferta po kërkohen edhe për lojtarët e huazuar Jadon Sancho, Donny van de Beek, Facundo Pellistri dhe Brandon Williams.

Operacionet e transferimeve

Vetë mediumi në fjalë thekson se Unitedi shpreson të nënshkruajë me një sulmues dhe një mbrojtës në verë.

Përveç një sulmuesi që mund të ndajë kohën e lojës me Rasmus Hojlund, i cili ka luajtur tashmë 30 ndeshje këtë sezon, drejtuesit duan medoemos një emër të madh në mbrojtje.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bundesliga
Kalo në kategori