Manchester United ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-0 ndaj Partizanit, për ta kaluar grupin edhe pse ka mbetur edhe dy ndeshje.

Djajtë e Kuq e nisën shumë mirë ndeshjen duke shënuar në minutën e 22-të me Mason Greenwood.

Vendasit nuk u ndalën dhe shënuan për 2-0 pas një sllallomi të Anthony Martial që kali bukur disa lojtarë për të shënuar.

Marcus Rashford . (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, pas një dominimi të dukshëm të anglezëve.

Fitorja u hipotekua në minutën e 49-të, me Marcus Rashford, që shënoi për 3-0.

Anthony Martial në aksion. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Më nuk kishte gola dhe me këtë fitore United ka 10 pikë dhe kalon tutje nga faza e grupeve. /Telegrafi/