Manchester United fiton ndaj Chelseat, kthehet fuqishëm në garë për një vend në Ligën e Kampionëve

Manchester United . (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Manchester United ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-0 ndaj Chelseat dhe atë si mysafirë.

Kjo fitore i ndihmon shumë Unitedit që vinte në këtë takim pas tri ndeshjeve pa fitore.

Pas disa rasteve nga të dyja palët u desh të pritet fundit i pjesës e parë që të shënoje goli.

Aaron Wan-Bissaka harkon në zonë  për Anthony Martial i cili shënon për 1-0.

Anthony Martial . (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Chelsea tentoi të kthehet në lojë në pjesën e dytë, por goli i Kurt Zouma u anulua nga VAR.

Kur pritej të shënonte Chelsea, shënon sërish United. Harry Maguire ishte në vendin e duhur në kohën e duhur për ta dërguar topin në rrjetë për 2-0.

Harry Maguire . (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Chelsea edhe një herë shënoi, por edhe një herë VAR ia anuloi golin.

Deri në fund më nuk kishe gola dhe United merr tri pikë për të kaluar në vendin e shtatë me 38 pikë, tri më pak se Chelsea që mbetet në vendin e katërt. /Telegrafi/