Manchester City turpëron Aston Villën në Ligën Premier, Aguero realizon het-trik

Aston Villa vs Manchester City (Foto: Justin Setterfield/Getty Images/Guliver)

Manchester City e ka turpëruar Aston Villën në kuadër të javës së 22-të në Ligën Premier.

Citizens kanë fituar 6-1 në udhëtim te rivali nga liga angleze, duke mos treguar për asnjë moment mëshirë për ta.

Riyad Mahrez e hapi llogarinë e golave në minutën e 18-të, me një asistim të Sergio Agueros.

Anësori algjerian nuk u ndal me kaq, pasi arriti që të shënonte edhe në të 24-në.

Sulmuesi argjentinas më pas u fut në listën e realizatorëve, katër minuta më vonë pas golit të Mahrezit, gjersa asistues ishte Kevin de Bruyne.

Në minutën e 45+1, Gabriel Jesus shënoi golin e katërt, e që detyroi tifozët vendas të largoheshin nga stadiumi.

Pjesa e dytë ishte përsëri në favor të Manchester Cityt, derisa Aguero nuk kishte të ndalur.

Argjentinasi arriti që ta shënonte të dytin personal dhe të pestin për kampioni në fuqi në minutën e 57-të.

Aguero (81’) arriti ta realizonte het-trikun e tij, duke thyer kështu disa rekorde.

Lexo po ashtu Pas vetëm 28 minutash lojë ndaj Cityt, tifozët e Aston Villës largohen nga stadiumi

Aston Villa arriti në fund ta shënonte golin e nderit me anë të Anwar El-Ghazi nga penalltia në minutën e 90+1.

Pas javës së 22-të, City gjendet në vendin e dytë me 47 pikë, ndërsa në xhiron e 23-të do të kenë punë me Crystal Palacen. /Telegrafi/

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më