Një pjesë e madhe e tifozëve të Aston Villës janë larguar nga Villa Park pasi skuadra e tyre po humbë 4-0 ndaj Manchester Cityt në pjesën e parë.

Dy gola nga Riyad Mahrez një e Sergio Agueros dhe një nga Gabriel Jesus, detyruan tifozët vendas të largoheshin nga stadiumi.

Largimi i tifozëve nga stadiumi filloi qysh në golin e tretë të realizuar nga sulmuesi argjentinas në minutën e 28-të.

Ata kishin menduar se kishin parë mjaftueshëm kur u shënua goli nga Aguero, por më pas erdhi edhe ai i brazilianit.

Tani ka filluar edhe pjesa e dytë e natyrisht se pritet të kemi së paku edhe një gol. /Telegrafi/