Yaya Toure, Jesus Navas, Willy Caballero, Pablo Zabaleta, Bacary Sagna, Gael Clichy dhe Aleksandar Kolarov janë lojtarët që do të lartohen nga Pep Guardiola.

Manchester City do të lirojë shtatë lojtarë sipas gazetës së njohur spanjolle AS.

Në krye të listës janë Yaya Toure dhe Jesus Navas.

Lajmet për Manchester Cityn Lajmet për Manchester Cityn

Nyuk mungojnë as emrat e Willy Caballero, Pablo Zabaleta, Bacary Sagna, Gael Clichy dhe Aleksandar Kolarov.

Të gjithëve iu skadon kontrata në fund të vitit dhe klubi nuk e ka ndërmend të rinovojë. /Telegrafi/