LAJMI I FUNDIT:

Man Utd 3-2 Southampton: Notat e lojtarëve, Lukaku më i miri

Man Utd 3-2 Southampton: Notat e lojtarëve, Lukaku më i miri
Romelu Lukaku (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Manchester Unitedi fitoi ndaj Southamptonit me rezultat 3-2 në Old Trafford në kuadër të xhiros së 29-të në Ligën Premier.

Reklama

Golat për Djajtë e Kuq i shënuan Andreas Pereira (53′) dhe Romelu Lukaku (59′, 88′), ndërsa për mysafirët shënuan Yan Valery (26′) dhe James Ward-Prowse (75′).

Natyrisht që më i miri në këtë takim ishte Lukaku, por me notë të lartë u vlerësua edhe Pereira.

Festa e Romelu Lukakut pasi shënoi golin e tretë të Man Utd (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Përveç dy golashënuesve me notë të lartë te vendasit u vlerësuan edhe Chris Smalling, Ashley Young dhe Scott McTominay.

Ata që dëshpëruan paska me paraqitjen e tyre ishin Paul Pogba dhe David de Gea.

Te mysafirët më i miri ishte Oriol Romeu, pastaj portieri Angus Gunn dhe dy golashënuesit, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Man Utd:

Southampton:

/Telegrafi/