Manchester Unitedi dhe Liverpooli kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në Ligën Premier.

Reds nuk kanë arritur të vazhdojnë serinë e qind për qind, pasi pas tetë fitoreve janë ndalur nga Unitedi në Old Trafford.

Golat në këtë takim u shënuan nga Marcus Rashford (36′) për vendasit dhe Adam Lallana (85′) për mysafirët.

United i bën favor Cityt, e ndal Liverpoolin në Old Trafford United i bën favor Cityt, e ndal Liverpoolin në Old Trafford

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi i Liverpoolit, Andy Robertson, i cili u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për sulmuesin e Unitedit, Anthony Marital që u notua 5.8.

Man Utd:

Liverpool:

/Telegrafi/