LAJMI I FUNDIT:

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri për De Jong, ofron katër lojtarë te Barcelona

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri për De Jong, ofron katër lojtarë te Barcelona

Manchester United është duke intensifikuar përpjekjet e tyre për të siguruar nënshkrimin e Frenkie de Jong nga Barcelona dhe janë të gatshëm të përdorin lojtarët si pjesë e marrëveshjes për të ulur çmimin e kërkuar për mesfushorin holandez.

Sipas Daily Express, Djajtë e Kuq pranojnë nevojën për të liruar hapësirë ​​në skuadrën e tyre dhe mund të ofrojnë Mason Greenwood, Antony, Scott McTominay ose Jadon Sancho si pjesë e negociatave për De Jong.

Barcelona e ka vlerësuar mesfushorin me 100 milionë euro, shifër që Manchester United kërkon ta ulë me këtë strategji.

Mason Greenwood: Anglezi, një sulmues 22-vjeçar, ka shfaqur një formë fantastike gjatë huazimit të tij te Getafe, ku ka spikatur me shtatë gola dhe pesë asistime në 23 ndeshje. Pavarësisht potencialit të tij, ai duket se ka një të ardhme larg Old Trafford dhe Barcelona mund të jetë një destinacion i përshtatshëm për të forcuar sulmin e tyre.

Antony: Braziliani, një anësor i djathtë 23-vjeçar, mbërriti në Manchester United me pritshmëri të mëdha, por ka zhgënjyer deri më tani, duke shtuar vetëm një gol dhe një asistim në 25 ndeshje këtë sezon. Edhe pse i ri, largimi i tij nga klubi anglez duket i pashmangshëm dhe Barcelona mund t’i japë atij mundësinë për të shpenguar veten.

Scott McTominay: Mesfushori 27-vjeçar ka shkëlqyer te Manchester United këtë sezon, me tetë gola dhe dy asistime në 28 ndeshje. Shkathtësia dhe aftësia e tij për t’u përshtatur në pozicione të ndryshme në mesfushë e bëjnë atë një kandidat tërheqës për Barcelonën, të cilët kërkojnë të rinovojnë mesfushën e tyre.

Jadon Sancho: Anësori 23-vjeçar ka rifituar formën e tij pas një periudhe të vështirë në Manchester United dhe ka shfaqur shkëlqime të talentit të tij gjatë periudhës së huazimit te Borussia Dortmund. Aftësia e tij për të mposhtur lojtarët kundërshtar në situata një për një e bën atë një objektiv të dëshiruar për Barcelonën për të përforcuar linjën e tyre të sulmit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset
Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

La Liga
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Ndërkombëtare

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Ndërkombëtare
Kalo në kategori