LAJMI I FUNDIT:

Man City gati të ‘lehtësojë largimin’ e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të ‘lehtësojë largimin’ e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Manchester City raportohet se është gati të ‘lehtësojë largimin’ e një lojtari për shkak të marrëdhënieve të tij të këqija me trajnerin Pep Guardiola.

City lejoi largimin e lojtarëve si Ilkay Gundogan, Riyad Mahrez, Aymeric Laporte dhe Cole Palmer gjatë verës, pasi fituan paraprakisht tripletën.

Joao Cancelo gjithashtu u largua por jo në formë të përhershme, por në formë huazimi dhe atë dy herë brenda gjashtë muajve.

Reprezentuesi portugez iu bashkua Bayernit në formë huazimi në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit dhe më pas fati bëri që ai të ballafaqohet me Cityn në Ligën e Kampionëve.

Klubi nga liga e dytë arabe po planifikon transferimin befasues të Kevin De Bruyne
Lexo po ashtu Klubi nga liga e dytë arabe po planifikon transferimin befasues të Kevin De Bruyne

Cancelo e ndihmoi Bayernin për të fituar një tjetër titull të Bundesligas, por bavarezët nuk e aktivizuan opsionin e blerjes së tij përfundimtare.

Ish-lojtari i Valencias dhe Benfias ka kontratë me Cityn deri në vitin 2027 dhe tani është duke luajtur në huazim tek Barcelona.

Gazeta katalanase Sport, ka raportuar se Arsenali dhe klubet nga Arabia Saudite ishin të interesuara për shërbimet e Cancelos, por ai kishte për synim vetëm Barcelonën.

Portugezi e ka nisur mjaft mirë aventurën e tij tek katalanasit madje u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes në përballjen e së martës ndaj Portos në Ligën e Kampionëve.

Barcelona ka mundësinë për ta blerë kartonin e tij për 30 milionë euro por “Qytetarët” nuk janë të kënaqur me atë shumë.

Ylli i Man City pretendon se Bayern Munich u përpoq ta nënshkruante atë këtë verë, por klubi refuzoi ta shesë
Lexo po ashtu Ylli i Man City pretendon se Bayern Munich u përpoq ta nënshkruante atë këtë verë, por klubi refuzoi ta shesë

Kartoni i tij thuhet se vlerësohet të paktën 50 milionë euro, shumë kjo e cila mund të rritet në vazhdim në rast se paraqitjet e tij të mira me Barcelonën vazhdojnë.

Raporti i tij me Guardiolën besohet se është ‘i thyer’, andaj Cancelo e ka prioritet kalimin në mënyrë të përhershme në Spanjë dhe shpreson që klubi do të aktivizojë klauzolën e tij të lirimit./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Kalo në kategori