Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 6-0 ndaj Chelseat në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 26-të në Ligën Premier.

Skuadra e Pep Guardiolas e ka vazhduar serinë e fitore duke shkatërruar Blutë e Londrës në derbin e javës në kampionatin anglez.

Golat në këtë fitore të thellë të Cityt u shënuan nga Raheem Sterling (4′, 80′), Sergio Aguero (13′, 19′, 56′) dhe Ilkay Gundogan (25′).

Man City shkatërron Chelsean dhe kthen primatin në Ligën Premier, Aguero shënon het-trik    Man City shkatërron Chelsean dhe kthen primatin në Ligën Premier, Aguero shënon het-trik   

Nota më e lartë e ndeshjes shkoi për dyshen sulmuese Aguero-Sterling, të cilët u vlerësuan me notë maksimale 10.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin Kepa Arrizabalaga që u notua me 5.1.

Man City:

Chelsea:

/Telegrafi/