LAJMI I FUNDIT:

Malisheva dhe Drenica në kërkim të fitores së parë në pranverë, formacionet zyrtare

Malisheva dhe Drenica në kërkim të fitores së parë në pranverë, formacionet zyrtare

Malisheva është nikoqir i Drenicës në kuadër të xhiros së 22-të në Albi Mall Superligë.

Është një duel i dy skuadrave që duan t’i shmangen rënies nga elita e futbollit kosovar dhe pritet të jetë shumë interesant.


Në fakt dy skuadrat ende nuk kanë shijuar fitoren në pranverë, me Malishevën që ka marrë dy barazime dhe me Drenicën që ka pësuar tre disfata radhazi.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët duan vetëm tre pikët dhe në stadiumin ‘Liman Gegaj’ pritet një duel i zjarrtë.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Pira, Bihorac, Kryeziu, Veliu, Vitija, Mustafa, B. Maliqi, A. Maliqi, Hazrollaj, Sobowale.

Drenica: Shala, Kuka, Hoti, Lushtaku, Thaqi, Abazi, Dervishaj, Veliqi, Mëziu, Koxy, Zeka.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori