LAJMI I FUNDIT:

Mali i Zi me dy mungesa të mëdha për ndeshjen ndaj Kosovës

Mali i Zi me dy mungesa të mëdha për ndeshjen ndaj Kosovës
Kombëtarja e Malit të Zi (Foto: Giuseppe Bellini/Getty Images/Guliver)

Kombëtarja e Malit të Zi nuk do të jetë e kompletuar për përballjen me Përfaqësuesen e Kosovës në kuadër të eliminatoreve të Euro 2020.

Reklama

Mali i Zi do të jetë nikoqir i Kosovës më 7 qershor në stadiumin e kryeqytetit në Podgoricë, takim ky i cili do të zhvillohet nga ora 20:45.

Ky takim do të luhet pa praninë e publikut shkaku i ndëshkimit nga Komisioni Disiplinor i UEFA-s për thirrje raciste dhe abuzim me lojtarët kundërshtar.

Apeli i UEFA-s refuzon ankesën e malazezëve, Mali i Zi-Kosovë do të luhet pa publik
Lexo po ashtu Apeli i UEFA-s refuzon ankesën e malazezëve, Mali i Zi-Kosovë do të luhet pa publik

Megjithatë, kjo nuk është e tëra e ‘zezë’ për malazezët, pasi ata do të duhet të luajnë ndaj Kosovës pas dy sulmuesin e tyre.

Jovetic do të jetë mungesa e madhe e Malit të Zi (Foto: Giuseppe Bellini/Getty Images/Guliver)

Ylli i njohur, Stevan Jovetic ka kryer një operim në këmbë dhe do të mungojë deri në muajin nëntor.

Trajneri i Malit të Zi, Tumbakovic: Kam makthe për ndeshjen ndaj Kosovës
Lexo po ashtu Trajneri i Malit të Zi, Tumbakovic: Kam makthe për ndeshjen ndaj Kosovës

Mungesa e dytë do të jetë Luke Gjorgjevic, i cili ka lënduar muskulin e këmbës dhe do të jetë katër muaj jashtë fushave të blerta.

Këta dy futbollistë do t’i mungojnë Malit të Zi edhe ndaj Çekisë disa ditë më vonë. /Telegrafi/