LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Malit të Zi, Tumbakovic: Kam makthe për ndeshjen ndaj Kosovës

Trajneri i Malit të Zi, Tumbakovic: Kam makthe për ndeshjen ndaj Kosovës
Ljubisa Tumbakovic (Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images/Guliver)

Përzgjedhësi i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, ka dhënë një intervistë për Sport Klub, ku ka folur për shumë tema në lidhje me futbollin.

Reklama

Një theks të veçantë, ai i ka kushtuar përballjes me Përfaqësuesen e Kosovës, me të cilën luan në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për ‘Euro 2020’.

“Kur është në pyetje Kosova, është vërtet një makth. Si të vendosem, si ta drejtoj atë ndeshje. Vërtet nuk i ka ardhur mirë asnjërit nga ne pesë delegatët që kemi qenë atje në short”.

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja e Kosovës
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja e Kosovës

“Kam makthe, besoj se njësoj u ndodh edhe atyre që bashkëpunojnë me mua. Si do të përfundojë gjithë kjo, në këtë moment, sinqerisht as unë nuk e di”, ka deklaruar Tumbakovic.

Kujtojmë që ndeshja e parë ndërmjet dy përfaqësueseve zhvillohet më 7 qershor në Podgoricë të Malit të Zi.

Takimi do të zhvillohet pa praninë e tifozëve për shkak se Mali i Zi u dënua nga UEFA pas koreve raciste të tifozëve në ndeshjen kundër Anglisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori