LAJMI I FUNDIT:

Maldini takohet me Jorge Mendes, diskutohet për pesë lojtarë të njohur

Maldini takohet me Jorge Mendes, diskutohet për pesë lojtarë të njohur

Pas takimit të tij me presidentin e Barcelonës, Joan Laporta në Portugali, duket se super-agjenti Jorge Mendes po bën xhiron e klubeve të mëdha evropiane ndërsa kërkon të planifikojë verën për klientët e tij.

Reklama

Sipas Calciomercato, drejtori sportiv i Milanit, Paolo Maldini do të jetë i pari që do të takohet me Mendes.

Në tryezë do të jenë një sërë emrash, duke përfshirë Renato Sanches të Paris Saint-Germain, Manuel Ugarte i Sporting Lisbonës dhe Adama Traore i Wolves.

Megjithatë, Marco Asensio i Real Madridit dhe mbrojtësi i Barcelonës, Alejandro Balde janë gjithashtu tema të mundshme.

Asensios i skadon kontrata këtë verë dhe duket gjithnjë e më pak gjasa për të nënshkruar një marrëveshje të re me Los Blancos.

Ndërkohë negociatat për kontratën e re të Alejandro Balde me Barcelonën nuk kanë arritur ende. Marrëveshja e Baldes përfundon në vitin 2024, por Blaugranët janë të prirur ta lidhin atë me klubin afatgjatë, pas një sezoni të ri.

Në këtë fazë të hershme, duket e pamundur që Balde të kërkojë një largim nga Barcelona. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Kalo në kategori