Milani e ka transferuar Antonio Miranten si transfer të lirë, pas njoftimeve se Mike Maignan do të mungojë së paku 10 javë si pasojë e ndërhyrjes kirurgjike në nyjën e dorës.

Pas dhimbjes së vazhdueshme nga një lëndim që e kishte pësuar në muajin e kaluar në Ligën e Kampionëve, francezi u detyrua të operohej.

Kështu që do të mungojë afro dy muaj e gjysmë dhe në nuk mund të luajë në dhjetëra ndeshje në të gjitha garat për Rossonerët.

Mungesa e tij dhe lëndimi i portierit të tretë, Alessandro Plizzari (i cili nuk luan deri na janar për shkak të problemit me gjurin), Milani e ka transferuar Miranten.

Reklama

38-vjeçari iu është nënshtruar ekzaminimeve mjekësore gjatë ditës së sotme (e mërkurë) dhe ka nënshkruar kontratë deri në qershor të vitit 2022, me opsionin për ta vazhduar edhe për një vit tjetër.

Reklama
Momenti i lëndimit të Maignan gjatë mbrojtjes së penalltisë së Salah që i kushtoi me operacion Momenti i lëndimit të Maignan gjatë mbrojtjes së penalltisë së Salah që i kushtoi me operacion

Ciprian Tatarusanu është portieri i dytë i Rossonerëve dhe pritet që të mbrojë në ndeshjen e fundjavës ndaj Hellas Veronas, ku do të mungojë edhe Theo Hernandez për shkak të infeksionit me COVID-19. /Telegrafi/

(Foto: Instagram/ antoniomirante83)