LAJMI I FUNDIT:

Momenti i lëndimit të Maignan gjatë mbrojtjes së penalltisë së Salah që i kushtoi me operacion

Momenti i lëndimit të Maignan gjatë mbrojtjes së penalltisë së Salah që i kushtoi me operacion
(Foto: Screenshot/UEFA TV)

Portieri i Milanit, Mike Maignan, është duke iu nënshtruar ndërhyrjes kirurgjike në dorë, si pasojë e një lëndimi që e kishte pësuar duke mbrojtur penalltinë e Mohamed Salah në muajin e kaluar.

Reklama

Pasi të kompletohet intervenimi kirurgjik, do të mësohet kohëzgjatja e mungesës së tij.

Nga disa javë deri në dy muaj janë pritshmëritë eventuale të mungesës, nga operacioni që ishte rekomanduar nga një specialist, pasi portieri filloi të ndiente dhimbje në dorën e majtë.

Problemi ekziston që nga 18 shtatori, kur Maignan mbrojti penalltinë e Salah në Anfield gjatë një ndeshjeje të Ligës së Kampionëve dhe menjëherë pas priti një tjetër goditje nga lojtarët e Liverpoolit.

Ai e ka mbështetur peshën në dorë gjatë rënies dhe me këtë rast e ka pësuar lëndimin në nyje.

Maignan kishte vazhduar të mbrojë për Milanin me një rrip të fortë të lidhur në nyje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Premier League
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Kalo në kategori