Raundi i parë i grupeve në Euro 2020 është mbyllur me ndeshje shumë interesante, por edhe me yje janë shfaqur mirë në ndeshjet e para.

Reklama

Romelu Lukaku, Patrik Schick dhe Cristiano Ronaldo vetëm kanë ndezur garën për “Këpucën e Artë”, por edhe emra, Goran Pandev dhe Kalvin Phillips shkëlqyen, duke mos i harruar edhe yjet e Italisë.

Në secilën ndeshje zgjidhet lojtari më i mirë, ndërsa më poshtë i gjeni 10-të prej tyre që kanë marr notat më të larta.

Në mesin e më të mirëve është edhe shqiptari Ezgjan Alioski, që kishte paraqitje shumë të mirë në ndeshjen ndaj Austrisë.

Reklama

Patrik Schick (Republika Çeke) – 8.66

Romelu Lukaku (Belgjikë) – 8.63

Ezgjan Alioski (Maqedonia e Veriut) – 8.47

Kalvin Phillips (Angli) – 8.38

Reklama

Robin Olsen (Suedi) – 8.24

Goran Pandev (Maqedonia e Veriut) – 8.13

Andriy Yarmolenko (Ukrainë) – 8.13

Alexander Isak (Suedi) – 8.12

Georginio Wijnaldum (Holandë) – 8.10

N’Golo Kante (Francë) – 8.04


/Telegrafi/