LAJMI I FUNDIT:

Lukaku, Schick e Kante, lojtarët që shkëlqyen në ndeshjet e para të grupeve – në mesin e tyre edhe një shqiptar

Lukaku, Schick e Kante, lojtarët që shkëlqyen në ndeshjet e para të grupeve – në mesin e tyre edhe një shqiptar

Raundi i parë i grupeve në Euro 2020 është mbyllur me ndeshje shumë interesante, por edhe me yje janë shfaqur mirë në ndeshjet e para.

Romelu Lukaku, Patrik Schick dhe Cristiano Ronaldo vetëm kanë ndezur garën për “Këpucën e Artë”, por edhe emra, Goran Pandev dhe Kalvin Phillips shkëlqyen, duke mos i harruar edhe yjet e Italisë.

Në secilën ndeshje zgjidhet lojtari më i mirë, ndërsa më poshtë i gjeni 10-të prej tyre që kanë marr notat më të larta.


Në mesin e më të mirëve është edhe shqiptari Ezgjan Alioski, që kishte paraqitje shumë të mirë në ndeshjen ndaj Austrisë.

Patrik Schick (Republika Çeke) – 8.66

Romelu Lukaku (Belgjikë) – 8.63

Ezgjan Alioski (Maqedonia e Veriut) – 8.47

Kalvin Phillips (Angli) – 8.38

Robin Olsen (Suedi) – 8.24

Goran Pandev (Maqedonia e Veriut) – 8.13

Andriy Yarmolenko (Ukrainë) – 8.13

Alexander Isak (Suedi) – 8.12

Georginio Wijnaldum (Holandë) – 8.10

N’Golo Kante (Francë) – 8.04


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Serie A
Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Serie A
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Përfaqësueset
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori