LAJMI I FUNDIT:

Lukaku në ankth, mund ta humb Kupën e Botës pas lëndimit të fundit

Lukaku në ankth, mund ta humb Kupën e Botës pas lëndimit të fundit

Romelu Lukakut ka filluar t’i rritet shqetësimi pasi ai mund të mbetet jashtë Kupës së Botës “Katar 2022” pas lëndimit të tij të fundit të muskujve.

Kthimi i sulmuesit 29-vjeçar belg te Interi nuk ka shkuar sipas planit dhe ai ka qenë kryesisht jashtë fushës për shkak të lëndimeve që nga rikthimi i tij në kryeqytetin e Lombardisë në verë.


Lukaku nuk ka nisur asnjë ndeshje që nga gushti dhe vetëm për pak kohë u rikthye në fushë javën e kaluar, duke luajtur 29 minuta lojë në Ligën e Kampionëve dhe Serie A.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Lukaku fluturoi dje drejt Belgjikës për të kuptuar dëmtimin e tij dhe për t’iu nënshtruar një raundi testesh mjekësore, duke punuar së bashku me mjekët e kombëtares belge.

Sulmuesi i Interit është i shqetësuar se do të detyrohet të humbasë Botërorin e Katarit dhe tani është në një garë me kohën, me ndeshjen e parë të Belgjikës më 23 nëntor kundër Kanadasë.

Nerazzurrët njoftuan javën e kaluar se 29-vjeçari kishte pësuar një tendosje në bicepsin femoral të kofshës së majtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori